Złącza zaciskowe posiadają bardzo szerokie wykorzystanie. Sporządzane są też z rozmaitych tworzyw, zależnie od użyć. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż końcówek i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Dobierając stosowny typ elementu montażowego, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego zespolenia pęków drutów, kabli, węży, rurek- http://www.obejmy-mocowania.pl

W niektórych wypadkach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na wysokie temperatury. Posiadają duży zakres zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są nader wytrzymałe.

Cechuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na postępowanie wielkich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na postępowanie paliw ciekłych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane również w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalistycznych przyrządów- http://obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe wykonane z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie wymagają przeznaczenia dodatkowych przyrządów, połączenie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie.

Istnieją również obejmy przeznaczone do zaciskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, czy też te przeznaczone do końcówek typu hydraulicznego

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *