Mocowanie ładunków w drogowym transporcie to dobre wykorzystanie właściwości samochodów, a również zastosowanie środków mocujących. Jakie są najbardziej powszechne oraz pomocne?

Przede wszystkim pasy, ale mogą być jedynie w takiej sytuacji stosowane jak są nieuszkodzone oraz mają czytelną etykietę- zobacz na stronie: http://protect-vehicle.eu

Na niej jest wiele niezbędnych oznaczeń. Miejmy na uwadze, że na etykiecie musi znaleźć się norma EN 12195-2, bo to oznacza, że producent potwierdza zgodność z jej wymaganiami. Następne normy nie oferują odpowiedniej jakości pasów napinających. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl powinny spełniać normę EN 818-2, a elementy łączące oraz skracające powinny posiadać urządzenie zabezpieczające przed rozpięciem.

Drążki umożliwiają szybki oraz komfortowy podział powierzchni ładunkowej, ponadto mogą być używane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów pomiędzy sztywnymi powierzchniami, jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Bardzo często takie zakończenia są obustronnie gumowe lub posiadają antypoślizgowe stopki. Ciekawym rozwiązaniem jest też siatka, rozróżnić jesteśmy w stanie dwa rodzaje zabezpieczeń siatkami. Jedna z nich to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, następna zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk- http://www.protect-vehicle.eu

Pierwszy typ znajduje zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w otwartych kontenerach lub pojazdach o otwartej ładunkowej przestrzeni. Ich zaletą jest możliwość stosowania w samochodach różnego typu oraz różnych producentów, a jednocześnie szybkie oraz proste mocowanie przy pomocy pasów mocujących. Pamiętajmy jednak, aby taki sprzęt zakupować w specjalistycznych sklepach, w których kupimy i inne niezbędne elementy, jak śruba z uchem, eogniwa.pl jaka przydaje się do wielu zadań.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *